Rokovania s MDV SR a MV SR o mobilizačných rezervách

O prehodnotení a aktualizácii skladby mobilizačných rezerv rokoval predseda SŠHR SR Ján Rudolf s ministrom dopravy a výstavby Andrejom Doležalom. Rovnakej téme bolo venované aj stretnutie s prezidentom HaZZ Pavlom Mikuláškom, so štátnym tajomníkom ministerstva vnútra Vendelínom Leitnerom a s generálnym riaditeľom krízového riadenia Mariánom Dritomským.  Ďalšími diskutovanými otázkami bola spolupráca pri riešení krízových situácií a informácie o čerpaní eurofondových projektov.

O prehodnotení materiálovej skladby mobilizačných rezerv rozhodla vláda svojím uznesením č. 440 z 8. júla 2020, ministerstvá by mali navrhované zmeny predložiť do konca októbra 2020.

Predseda SŠHR SR Ján Rudolf krátko po svojom nástupe avizoval prehodnotenie materiálovej skladby mobilizačných rezerv. Poukázal pritom na množstvo skladovaného materiálu, ktorý je technologicky aj morálne zastaraný a pre svoje pôvodné účely nepoužiteľný.

„Časť zásob jednoducho neplní svoj účel a skladovať materiál, ktorý nemá v prípade potreby žiadne využitie, naozaj nemá význam. Pokiaľ chceme spravovať rezervy naozaj zodpovedne a efektívne, materiálu sa treba čo najvýhodnejšie zbaviť,“ uviedol predseda SŠHR SR Ján Rudolf.

V najbližších dňoch sú plánované stretnutia aj so zástupcami ďalších rezortov.

Rokovania s MDV SR a MV SR o mobilizačných rezervách
Rokovania s MDV SR a MV SR o mobilizačných rezervách

 

Skip to content