Mercedes SŠHR SR si prevzalo MV SR, bude slúžiť ochrankárom

Mercedes Benz E400 4Matic, služobné vozidlo bývalého predsedu SŠHR SR, je už súčasťou vozového parku Ministerstva vnútra SR. Vozidlo je vybavené výstražnou svetelnou a zvukovou signalizáciou, je tak vhodné na výkon služby ochrany ústavných činiteľov a diplomatických misií.

„SŠHR SR nepotrebuje drahé auto s takou výbavou, jeho využitie bude určite účelnejšie na MV. To je hlavný dôvod, prečo som sa rozhodol poskytnúť ho práve tomuto rezortu. Zbavíme sa časti dedičstva bývalého predsedu Správy štátnych hmotných rezerv, ktorý nadlho vážne poškodil reputáciu úradu,“ uviedol predseda SŠHR SR Ján Rudolf.

Obstarávacia cena vozidla s rokom výroby 2013 bola 67 133 eur, v súčasnosti jeho zostatková cena predstavuje 18 874 eur. S najazdenými 130-tisíc kilometrami je vo veľmi dobrom technickom stave.

SŠHR SR vyhlásili sedan Mercedes Benz E400 4Matic za prebytočný a podľa zákona o správe majetku štátu bol ponúknutý na využitie iným štátnym inštitúciám, vozidlo tak získal rezort vnútra.

„Kvitujem, že sa podarilo bezplatne získať dobré, len mierne ojazdené vozidlo. Stav autoparku MV SR v žiadnom prípade nemôžem nazvať uspokojivým, máme však pripravenú stratégiu na riešenie situácie v časoch šetrenia, o čom plánujem informovať v dohľadnom čase,“ skonštatoval minister vnútra SR Roman Mikulec.

Mercedes SŠHR SR si prevzalo MV SR, bude slúžiť ochrankárom
Mercedes SŠHR SR si prevzalo MV SR, bude slúžiť ochrankárom
Skip to content